Tipy na výlet

Na své si zde přijdou milovníci koupání, cyklistiky, památek a houbaření. Hluboké lesy jsou každy rok plné hub, okolní rybníky nabízejí ideální možnosti pro rybolov s možností zajištění rybářských povolenek.

Koupání a rybaření v rybníce Osika

1 km od penziónu leží rekreační rybník Osika s písčitou pláží s výbornými podmínkami pro windsurfing, ale i pro rybaření. 

Pěší tůry a houbaření v okolí Nové Bystřice

Pro náruživé turisty jsou v okolí příhodné trasy, hluboké hvozdy s množstvím výborných hub. 

 

Výlety - Landštejn, Dačice, Telč, Červená Lhota, ...

V blízkosti je mnoho historických památek (např. hrad Landštejn, Dačice, Telč, zámek Červená Lhota, Jindřichův Hradec, Slavonice.)

Exkurze za zajímavostmi - úzkokolejka Nová Bystřice

Albeří projíždí úzkokolejná dráha Nová Bystřice - Jindřichův Hradec v délce 32 km, v letních měsících jezdí historický parní vláček. V okolních lesích je množství pohraničních opevnění (některých i zrenovovaných)

Golf u Nové Bystřice nebo Litschau

U Nové Bystřice, 1,5 km od penzionu jsou nová golfová hřiště s 9-ti a 18-ti jamkami, 5 km od hranic najdou náruživí golfisté 18-ti jamkové hřiště u Litschau. Pozice okolních golfových hřišť.

Cykloturistika po Novobystřicku

Na cyklisty čekají krásné cyklostezky nedotčené přírodou. Novobystřicko je ideálním výchozím bodem pro cykloturistické okruhy pro zdatné i rekreační cykloturisty po upravených cyklotrasách propojených s Rakouskem.

Běžkování, bruslení, lyžování

V zimně vhodné terény pro běžkaře, bruslení, malý lyžařský vlek 1 km od penziónu.

Fotografie z oficiálního webu
sjezdovky Nová Bystřice